Najskuteczniejsze ćwiczenia na odchudzanie

Aby uzyskać harmonijną sylwetkę, potrzebujesz nie tylko diety, musisz wybrać najskuteczniejsze ćwiczenia na odchudzanie. Pamiętaj jednak, że bardzo ważne jest, aby traktować je w sposób zrównoważony, aby ocenić realne możliwości. Czasami najprostsze ćwiczenia na odchudzanie dają najlepszy efekt, choćby dlatego, że człowiekowi łatwiej jest nauczyć się ich prawidłowego wykonywania. Wiele zależy od tego, jaki styl życia prowadzi dana osoba. Tak więc jednocześnie dieta i ćwiczenia odchudzające dają maksymalny efekt. Jednak ścisła dieta i trening siłowy są nie do pogodzenia, co już nakłada ograniczenia i zmusza do szukania innych metod. Zastanów się, jakie ćwiczenia wykonać, aby schudnąć w takim czy innym przypadku.

ćwiczenia odchudzające

Ćwiczenia dla początkujących

Eksperci zalecają wybór prostych kompleksów na każdy dzień, zwłaszcza jeśli dana osoba nie ma specjalnej sprawności fizycznej. Dlaczego nie utrudnić sprawy? Ponieważ zbyt skomplikowane zadania zmniejszają motywację do dalszych ćwiczeń, nie mówiąc już o tym, że nieprzyzwyczajone do takich obciążeń mięśnie mogą ulec zapaleniu i zranieniu.

Wiele zależy od tego, ile czasu w ciągu dnia poświęca się na sport. Jeśli chodzenie na siłownię w ogóle nie działa, możesz wykonywać ćwiczenia w biurze. Takie ruchy w celu utraty wagi mogą być wykonywane przez początkującego. A niektóre mogą być nawet niezauważone przez innych. Na przykład możesz na siłę wciągnąć brzuch (aby wzmocnić mięśnie brzucha), możesz okresowo napinać pośladki, nawet nie wstając od stołu. Jakie inne ćwiczenia można wykonywać w biurze? Nawet małe przysiady są uważane za wystarczająco skuteczne (wystarczy wykonać 10-15 razy co dwie godziny). Niektórzy eksperci uważają, że zginanie i popijanie (z wysiłkiem) powinno być wykonywane. Następnie możesz łatwo masować szyję, aby zwiększyć przepływ krwi. Oczywiście, jeśli władze protekcjonalnie patrzą na takie zestawy ćwiczeń na odchudzanie w miejscu pracy.

Podobne treningi można wykonywać w domu. Co więcej, w tym przypadku codzienne ćwiczenia odchudzające można wykonywać na dużej piłce - fitball. W tym przypadku pełni taką samą rolę jak krzesło biurowe, można na nim polegać. Dzięki niemu możesz wykonywać zarówno wieczorne, jak i poranne ćwiczenia odchudzające, przeznaczając na nie około 20 minut. Z biegiem czasu można wydłużyć ich czas trwania do pół godziny, zgadując odstęp między nimi a posiłkiem tak, aby wynosił co najmniej godzinę. Za każdym razem te fizyczne ćwiczenia odchudzające muszą być zakończone rozciąganiem – rozciąganiem. Wykonuje się go również siedząc na fitballu, zachowując prawidłową postawę i wykonując lekkie przechyły ciała w różnych kierunkach.

Nawet w tak okrojonej formie, takie ćwiczenia odchudzające w tydzień mogą zmniejszyć wagę o 1 kg, pod warunkiem, że odżywianie jest również prawidłowe.

Ćwiczenia siłowe na odchudzanie: deska z modyfikacjami

Istnieją różne metody odchudzania. Jest jednak mało prawdopodobne, aby coś można było porównać z treningiem siłowym pod względem efektywności. Są to ćwiczenia na szybką utratę wagi. Wykonuje się je za pomocą dodatkowych muszli. Chociaż jest kilka ćwiczeń, które nie wymagają niczego innego. Na przykład jest to klasyczna deska. To jest nazwa uniwersalnego ćwiczenia statycznego. Jest odpowiedni dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą regularnie chodzić na siłownię, ale chcą schudnąć. Deska ma dwie zalety – nie zajmuje dużo czasu i jest bardzo skutecznym ćwiczeniem.

Dlaczego zapewnia odchudzanie? Ponieważ w trakcie jego realizacji pracują wszystkie mięśnie, chociaż największe obciążenie spada być może na mięśnie brzucha i pośladki. Przede wszystkim nagromadzenie tłuszczu opuszcza dolną część brzucha, a dopiero potem talia zaczyna się zmniejszać, ponieważ zaangażowane są również mięśnie boczne. Aby osiągnąć najlepsze efekty, podczas ćwiczeń konieczne jest wciąganie brzucha.

Ważna jest również praca mięśni pośladkowych. Pozwala to na pozbycie się cellulitu i dobre napięcie kształtu. Tak, a mięśnie nóg angażują prawie wszystko, od łydek po uda, więc nogi również stają się szczuplejsze. I na koniec to ćwiczenie, chociaż nie przyczynia się do utraty wagi rąk, ale wiotkość znika i wyglądają atrakcyjniej.

Klasyczna wersja deski wygląda tak: stań w pozycji leżącej (wykonywana na twardej powierzchni lub macie do jogi, punktami odniesienia są skarpetki i łokcie), wtedy należy oprzeć się na przedramionach, podczas gdy głowa powinna być w jednej linii z kręgosłupem, ale nie musisz patrzeć w górę, tylko w dół. Ważne jest, aby monitorować pozycję pleców, aby była wyprostowana, a dolna część pleców nie wyginała się w łuk. Nogi również powinny pozostać proste. Co więcej, im bliżej przysuniemy stopy, tym trudniej będzie ją wykonać, co zwiększy efektywność. Tu w takiej napiętej pozycji (a mięśnie brzucha też powinny być napięte) trzeba pozostać przez pewien czas – do tego momentu ciało zadrży z przemęczenia.

To ćwiczenie należy wykonywać codziennie. Zaleca się zacząć od 20-30 sekund, w zależności od poziomu sprawności fizycznej. Stopniowo musisz wydłużać czas trwania ćwiczenia. Z biegiem czasu możesz osiągnąć nawet 120 sekund. Możesz modyfikować ćwiczenie. Aby to zrobić, z tej pozycji, nie pomagając sobie stopami, okrąż pokój 3 razy.

Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie wykonuje się z hantlami, czyli z ciężarkami. Może to być wspomniany już drążek, tylko w tym przypadku ręce spoczywają na podłodze bez puszczania hantli. Ponieważ z każdym dniem taki trening będzie wydawał się łatwiejszy, będzie można go komplikować poprzez naprzemienne podnoszenie ramion z hantlami, zginanie ich w łokciu i pozostawanie w tej pozycji przez 2 sekundy. W zasadzie wszystkie te ćwiczenia na odchudzanie całego ciała. A jak pozbyć się „kumulacji" w jednym obszarze problemowym?

Co należy zrobić, aby schudnąć cieląt?

Zdarza się, że przy odpowiednio umięśnionej sylwetce nogi wyglądają na grube z powodu pełnych łydek. W takich przypadkach ćwiczenia odchudzające nie powinny być siłowe, ponieważ w tym przypadku nogi będą pompowane, a jednocześnie nie będą wyglądać na szczupłe, nie mówiąc już o tym, że mogą pojawić się niepożądane zaburzenia równowagi. Ponadto takie zajęcia powinny obejmować ogólne ćwiczenia na odchudzanie. Wtedy trening będzie harmonijny. W tym sensie wiele asan jogi jest bardzo użytecznych. Zwiększają ogólną elastyczność mięśni, wzmacniają plecy i wysmuklają nogi.

Jeśli zwykłe ćwiczenia odchudzające są wykonywane w intensywnym tempie, wybiera się bardziej łagodną opcję dla cieląt. Kilka podejść jest wykonywanych z pewnymi przerwami, aby nie było drgawek i innych niepożądanych konsekwencji. Z dodatkowego sprzętu sportowego można skorzystać ze wspomnianej już platformy fitball lub step, którą w domu można zastąpić stabilną małą ławeczką.

do tego

Rozciąganie to ważne ćwiczenie – klasyczny krok do przodu, ręce spoczywają na pośladkach, noga jest powoli zgięta, a druga noga mocno opiera się o podłogę. Pozostają w tej pozycji przez 30 sekund, a następnie zmieniają nogę. Nie mniej przydatny jest klasyczny „rower" – w pozycji leżącej, z nogami zgiętymi w kolanach, imitują ruchy jak podczas jazdy na rowerze. Pamiętaj, aby przyciągnąć skarpetki do siebie. Korzystając ze schodka można wspinać się po nim jak zwykły krok, jednocześnie ustawiając nogi na różne sposoby, prosto i po przekątnej, aby wykorzystać więcej mięśni i jednocześnie wytrenować stopę, poprawi to krążenie krwi.

Regularne chodzenie w miejscu i przysiady mogą być również uwzględnione w takim programie ćwiczeń domowych. Z biegiem czasu zajmie to nie 20 minut, a pół godziny, ale pomoże to stale utrzymać formę, poprawić krążenie krwi i uniknąć żylaków, nie mówiąc już o odchudzaniu nóg, co samo w sobie jest przyjemnym rezultatem.